( ... items )

Mezinárodní krajanský festival

You are here: Domů » Minulé ročníky » Ročník 2009
Středa 17. Říjen 2018

Krajanský festival 2012

3. Mezinárodní krajanský festival 2009

Email Tisk PDF

Ve dnech 17.–20.9.2009 se uskutečnil v Martinickém paláci v Praze třetí mezinárodní krajanský festival , který organizovalo Občanské sdružení Sedm paprsků ve spolupráci se Stálou komisí Senátu pro Čechy žijící v zahraničí , Hlavním městem Prahou a Středočeským krajem a FoS. Partnery festivalu byli MZV ČR, Koordinační výbor pro zahraniční Čechy, Český rozhlas a Český dialog.

Součástí festivalu byl kromě přehlídky českých národních písní a tanců také doprovodný program, jako výuka lidových tanců, ukázky lidových řemesel, výstava českých krojů, přehlídka dokumentárních filmů o krajanech, autorské večery krajanských spisovatelů, společné setkání u tradiční české kuchyně, poznávací výlety, exkurze, setkání se zajímavými osobnostmi a bohatý doprovodný program. Czech American TV natočila DVD dokument o našem festivalu který byl vysílán na některých televizních programech USA.

Festival se hlásí k dokumentům UNESCO „Doporučení UNESCO k ochraně tradiční a lidové kultury" a k „Úmluvě UNESCO o zachování nehmotného kulturního dědictví",čímž se řadí do světového hnutí za záchranu a uchování lidových tradic a jejich předávání dětem a mládeži.
 

  
 

Aktuálně

Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/krajanskyfestival.eu/www/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109